• Facebook
 • Twitter
 • Rss
 • Plus
Akustik Sünger
Nova

Ürün Siparişi

Akustik sünger

Yanmazlık dayanımı kazandırılmış poliüretan süngere kauçuk katkısı yapılarak elde edilen akustik yetenekte bir ürünüdür. Akustik ses yalıtım süngerleri sınıfına girmektedir. Dikdörtgen kanallarda fire ihtimalini azaltan firexpan kauçuk sünger mükemmel akustik izolasyon performansı sunmaktadır.

Yanmaz Akustik Firexpan Sünger

Yanmaz akustik firexpan kauçuk süngerin uygulandığı ortamda ses yalıtım bandı kullanımına gerek duyulmaz. Yuvarlak kesitli alanlar için ideal bir süngerdir. Yanmazlık dayanımı olan ve akustik yetenek kazandırılmış bir üründür. Poliüretan maddesinden elde edilmektedir.

Firexpan Kauçuk Sünger

Titreşim oluşan kanal bağlantı noktalarında bu titreşimlerin en aza indirilmesini sağlamaktadır. Esnek bir yapıdadır. Hafif bir malzemedir. Kalınlıkları 30 mm - 40 mm - 50 mm olmak üzere üç farklı şekilde temin edilmektedir.

Yanmaz Akustik Firexpan Sünger Uygulaması

Firexpan Kauçuk Sünger Özellikleri

 • Silindir Kauçuk Sünger
 • Boyutları : 100 cm x 100 cm
 • Yoğunluk : 45 - 60 kg / m3
 • Kalınlıklar : 30 mm - 40 mm - 50 mm
 • Yangın Sınıfı : B s3 d0
 • Kullanım Sıcaklığı : -70°C ile +100°C

Yüzeyi düz olarak üretilen ve poliüretan maddesinden elde edilen akustik izolasyon uygulamalarında kullanılan ses yalıtım sünger çeşitidir. Akustik yalıtım değerleri yüksek olan ve bu değerler sayesinde ortamlarda seslerin sorun çıkarmamasını sağlayan bir üründür. Kalite standartlarına uygun olaran üretimi sağlanan akustik düz sünger yanmaz özelliktedir.

Yanmaz Akustik Düz Sünger

Yanmaz akustik poliüretan düz süngerin kalınlıkları 10 mm - 20 mm - 30 mm olmak üzere üç seçenekte temin edilebilmektedir. Rulo olarak üretilmektedir. Boyutları 100 cm x 1000 cm ve 100 cm - 2000 cm olarak üretilmektedir. Sıcaklığıa karşı direnç gösteren, yanmazlık dayanımı olan ve yüksek ses yutum katsayısına sahip akustik yetenekte bir ses yalıtım süngeridir.

Akustik Düz Sünger

Yanmazlık, akustik izolasyon ve ses yalıtım yetenekleri yapılan testle sonucu olumlu bir şeklide sonuçlanmıştır. Kalite belgesi ve yanmazlık sertifikası mevcuttur. Stüdyo, akustik oda, konser salonu, ses kayıt odası, müzik odası gibi vb. bir çok akustik mekanda kullanılan ses yalıtım sünger çeşitidir.

Akustik Sünger

Akustik düz sünger uygulama çalışması yapıştırılarak gerçekleştirilmektedir. Bu çalışmada kullanılmak için özel üretilmiş bir yapıştırıcı mevcuttur. Bu yapıştırıcı solid bazlıdır. Bir parmak rulo yardımıyla yapıştırıcı süngerin uygulanacağı bölgeye sürülür. Daha sonra yapıştırıcının sürüldüğü bölgeye sünger hafif bir bastırma işlemi ile yapıştırılır. Yapıştırma işlemi bittikten sonra yapıştırıcının kuruma süresi 10 ila 15 dk arası sürmektedir. Aks rapid solid bazlı yapıştırıcı güçlü bir madde olduğu için sağlam bir şekilde yapıştırmaktadır. Ayrıca düz süngeri kendinden yapışkanlı olarakta temin edebilirsiniz.

Yanmaz Akustik Düz Sünger Uygulaması

Düz Sünger Özellikleri

 • Poliüretan
 • Boyutları : 100 cm x 1000 cm - 100 cm x 2000 cm
 • Minimum Sipariş Adeti : 1 Paket = 10 m2
 • Kalınlıklar : 10 mm - 20 mm - 30 mm
 • Yanmazlık : Var
 • Sıcaklık Dayanımı : - 5 °C -+ 100 °C
 • Ses İletkenlik : 0,035 W / mK
 • Ses Yutma Katsayısı : ?= 0,30 - 1,12

Zigzag piramit şeklinde kullanılan dekoratif tasarımlı akustik becerisi olan bir üründür. Ses yalıtımı sağlar. Yankı giderici özellikte ve ses absorbe edicidir. Üretimi sağlanan zigzag süngerin ham maddesi poliüretandır. Ses problemlerinin önüne geçebilmek için tavan ve duvarlarda zigzag şeklinde tasarlanarak uygulanmaktadır.

Akustik Zigzag Sünger 

Zigzag akustik sünger 30 x 30 cm ve 50 x 50 cm olmak üzere iki farklı boyutta üretilmektedir. Kalınlıkları ise 30 mm - 40 mm olarak iki farklı seçenekte sunulmaktadır. Poliüretan maddesinden siyah renkte üretilen zigzag süngeri sprey boya ile dilediğiniz renge boyayabilirsiniz.

Dekoratif Zigzag Sünger 

Ses sorunlarının giderilmesinde önemli rol oynayan akustik bir üründür. Stüdyo, ses kayıt odası, müzik odası, akustik oda, akustik kabin, bateri odası, televizyon stüdyosu gibi vb. bir çok akustik ortamda kullanılabilen dekoratif ses yalıtım süngeridir.

Akustik Sünger

Akustik zigzag sünger uygulama çalışması yapıştırılarak gerçekleştirilmektedir. Bu çalışmada kullanılmak için özel üretilmiş bir yapıştırıcı mevcuttur. Bu yapıştırıcı solid bazlıdır. Bir parmak rulo yardımıyla yapıştırıcı süngerin uygulanacağı bölgeye sürülür. Daha sonra yapıştırıcının sürüldüğü bölgeye sünger hafif bir bastırma işlemi ile yapıştırılır. Yapıştırma işlemi bittikten sonra yapıştırıcının kuruma süresi 10 ila 15 dk arası sürmektedir. Aks rapid solid bazlı yapıştırıcı güçlü bir madde olduğu için sağlam bir şekilde yapıştırmaktadır.

Akustik Zigzag Sünger Uygulaması 

Piramit dörtgen panel özel tasarlanmış yeni bir üründür. Poliüretan maddesinden üretilmiş sünger grubuna girmektedir. Yüzey formu tek bir piramitin olduğu şekil ile panel olarak oluşturulmaktadır. Dekoratif sünger çeşitleri arasındadır. Yüksek akustik izolasyon değerleri ile ses sorunlarını gidermek amacıyla kullanılmaktadır.

Piramit dörtgen panel 20 x 20 x 10 cm - 20 x 20 x 15 cm - 30 x 30 x 10 cm olmak üzere üç farklı boyutta üretilmektedir. 26 dansite yoğunluğunda ve siyah renkte elde edilmektedir. Yanyana ve alt alta uygulanarak farklı bir görünüm oluşturulur. Dekoratif özellikte ve akustik yetenektedir.

Piramit Dörtgen Panel

Ses kayıt odası, stüdyo, müzik odası, reji odası, ev sinema odası, akustik oda, prova odası, konser salonu, televizyon stüdyosu, radyo stüdyosu gibi vb. ortamlarda akustik izolasyon sağlamak ve sesleri düzenlemek için kullanılan ses yalıtım süngeridir.

Piramit Dörtgen Panel Uygulaması

Piramit dörtgen panel uygulama çalışması yapıştırılarak gerçekleştirilmektedir. Bu çalışmada kullanılmak için özel üretilmiş bir yapıştırıcı mevcuttur. Bu yapıştırıcı solid bazlıdır. Bir parmak rulo yardımıyla yapıştırıcı süngerin uygulanacağı bölgeye sürülür. Daha sonra yapıştırıcının sürüldüğü bölgeye sünger hafif bir bastırma işlemi ile yapıştırılır. Yapıştırma işlemi bittikten sonra yapıştırıcının kuruma süresi 10 ila 15 dk arası sürmektedir. Aks rapid solid bazlı yapıştırıcı güçlü bir madde olduğu için sağlam bir şekilde yapıştırmaktadır.

Piramit Panel

Özel tasarım olan bu ürün spesiyal ve piramit desenlerinin aynı sünger yüzeyinde oluşturulduğu dekoratif bir süngerdir. Akustik izolasyon performans değerleri yüksektir. Ses yalıtımı sağlar fakat tek başına güçlü bir izole performansı alınamaz. Üretimi sağlanan ham maddesinin adı poliüretandır. Poliüretandan elde edilen diğer akustik süngerler gibi special piramit süngerde siyah renktedir.

Special piramit sünger sesleri  düzene koyar. Böylece seslerin kaliteli duyumunu sağlar. Special piramit formlu akustik sünger yoğunluğu 50 dansitedir. Kalınlığı 30 mm dir. Boyutları 50 x 50 cm olarak üretilmektedir. Yan yana bitiştirilerek duvar yada tavanda her yer kaplanacak şeklide uygulanır. Belli aralıklar bırakılarak ta uygulaması yapılabilir.

Special Piramit Sünger

Müzik odası, televizyon stüdyosu, reji odası, akustik oda, radyo stüdyosu, akustik kabin, atış poligonu, düğün salonu, konser salonu, stüdyo, ses kayıt odası, enstrüman - çalgı odası, bateri odası, piyano odası, ev sinema odası gibi vb. akustik mekanlarda kullanılan ses yalıtım süngeridir.

Special Piramit Sünger Uygulaması

Special piramit sünger uygulama çalışması yapıştırılarak gerçekleştirilmektedir. Bu çalışmada kullanılmak için özel üretilmiş bir yapıştırıcı mevcuttur. Bu yapıştırıcı solid bazlıdır. Bir parmak rulo yardımıyla yapıştırıcı süngerin uygulanacağı bölgeye sürülür. Daha sonra yapıştırıcının sürüldüğü bölgeye sünger hafif bir bastırma işlemi ile yapıştırılır. Yapıştırma işlemi bittikten sonra yapıştırıcının kuruma süresi 10 ila 15 dk arası sürmektedir. Aks rapid solid bazlı yapıştırıcı güçlü bir madde olduğu için sağlam bir şekilde yapıştırmaktadır.

Special Piramit Sünger Uygulaması

Akustik izolasyon uygulamalarında tavan ve duvarlarda kullanılan göze hoş görünen bir tasarıma sahip dekoratif özellikte bir ses yalıtım süngeridir. Üretim ham maddesi poliüretandır. Poliüretan maddesinden üretilen süngerler sihay renkte elde edilmektedir. Seslerin düzene koyulması ve kaliteli duyum elde edilmesi gereken ortamlarda kesik piramit sünger tercih edilebilir.

Kesik Piramit Sünger

Kesik piramit formlu poliüretan sünger 50 dansite yoğunlukta elde edilmektedir. Boyutları 50 x 50 cm dir. Kalınlığı 40 mm dir. Yankı yalıtımı sağlayan ses absorbe edici özellikte bir üründür. Eko, çınlama vb. ses sorunlarına çözüm olarak kesik piramit sünger kullanılabilmektedir.

Akustik Sünger

Stüdyo, akustik oda, prova odası, akustik kabin, ses kayıt odası, enstrüman - çalgı odası, müzik odası, piyano odası, bateri odası, reji odası, konser salonu, düğün salonu, televizyon stüdyosu, radyo stüdyosu gibi vb. akustik mekanlarda kullanılmaktadır.

Kesik Piramit Dekoratif Sünger

Kesik piramit sünger uygulama çalışması yapıştırılarak gerçekleştirilmektedir. Bu çalışmada kullanılmak için özel üretilmiş bir yapıştırıcı mevcuttur. Bu yapıştırıcı solid bazlıdır. Bir parmak rulo yardımıyla yapıştırıcı süngerin uygulanacağı bölgeye sürülür. Daha sonra yapıştırıcının sürüldüğü bölgeye sünger hafif bir bastırma işlemi ile yapıştırılır. Yapıştırma işlemi bittikten sonra yapıştırıcının kuruma süresi 10 ila 15 dk arası sürmektedir. Aks rapid solid bazlı yapıştırıcı güçlü bir madde olduğu için sağlam bir şekilde yapıştırmaktadır.

Kesik Piramit Sünger Uygulaması

Sayfa 1 / 3
Top of Page

SES KESİCİ MALZEMELER

Ürün Videoları