• Facebook
  • Twitter
  • Rss
  • Plus
Akustik Sünger
Nova

Ürün Siparişi

Ses Kesici Süngerler

Bariyerli akustik bondeks ses kesici özellikte ve akustik yetenekteki malzemelerin birleştirilmiş modelidir. Üç farklı ses yalıtım malzemesinin birbirlerine lamine edilerek oluşturulduğu izolasyon malzemesidir. Yüzeyinde akustik yetenekte sünger kullanılmaktadır. Alt bölümünde ses kesici yetenekte rebonded bondeks süngerpan bulunmaktadır. İkisinin ortasında ise ses kesici özellikte yüksek yoğunlukta ses kesici epdm bariyer mevcuttur.

Bariyerli Akustik Bondeks

Gürültünün yoğun ve şiddetinin yüksek olduğu ortamlarda seslerin ortamlar arası geçişlerine engel olmak ve mekan içerisindeki akustiğin kontrol altına alınması amacıyla bariyerli akustik bondeks kullanılmaktadır. Tavan ve duvarlara yapıştırılarak uygulanan akustik bir ses yalıtım malzemesidir. Ses kesici özellikte bir üründür.

Bariyerli Akustik Bondeks Uygulaması

Bariyerli akustik bondeks uygulama çalışması yapıştırılarak gerçekleştirilmektedir. Bu çalışmada kullanılmak için özel üretilmiş bir yapıştırıcı mevcuttur. Bu yapıştırıcı solid bazlıdır. Bir parmak rulo yardımıyla yapıştırıcı süngerin uygulanacağı bölgeye sürülür. Daha sonra yapıştırıcının sürüldüğü bölgeye sünger hafif bir bastırma işlemi ile yapıştırılır. Yapıştırma işlemi bittikten sonra yapıştırıcının kuruma süresi 10 ila 15 dk arası sürmektedir. Aks rapid solid bazlı yapıştırıcı güçlü bir madde olduğu için sağlam bir şekilde yapıştırmaktadır.

Ses Yalıtım Malzemesi

Ağır bariyer ürünü, titreşim kaynağından yayılan darbe ve vibrasyon kaynaklı sesleri engelleyerek mükemmel performans sağlar.Kullanım alanları çok geniştir. Zeminde, halı altında, motor kabinlerinde ve inşaat sektörü gibi bir çok kullanım alanına sahiptir.

Akustik süngerler ile birlikte uygulanmasının nedeni bu güçlü ses bariyerinin yüksek ses kesilmesi istenen mekanlarda kat kat daha fazla ses kesmesidir.Akustik süngerler zaten ses emici süngerler olduğu için bariyer ile birlikte uygulandığında ciddi bir ses izolasyonu uygulaması yapılmış olur.

Akustik süngerin orta kısmına ses bariyeri lamine edilerek seslerin mükemmel derecede izole edilmesi sağlanır. Akustik süngerler üstün akustik izolasyon performansına sahiptir. Fakat ses yalıtımında tek başına etkili bir performans ortaya koyamaz. Sesin şiddetine ve türüne göre kurşun bariyerli poliüretan akustik sünger uygulanmaktadır. Bariyerli akustik sünger, diğer bir ses kesici malzme olan bondex süngerpan ile beraber uygulanabilmektedir.

Süngerpanın arasına ses kesici özellikte ve yüksek yoğunluktaki ses bariyeri lamine edilerek, bariyerli süngerpan oluşturulmaktadır. Bariyerli modeli %90 oranına kadar ses yalıtım performansı sergileyebilmektedir. Doğru ve sağlam bir uygulama çalışması gerçekleştirilirse istenilen sesler kontrol altına alınabilir. Bariyerli süngerpan ortamlar arası geçiş yapan rahatsız edici gürültüleri izole etmek amacıyla tavan ve duvarlarda kullanılmaktadır.

Süngerpan, rebonded yada bondex olarak ta bilinen, küçük sünger parçacıklarının yoğun bir işlemden geçirilerek birleştirildiği ses kesici yetenekte bir ses yalıtım malzemesidir . Farklı yoğunluklarda ve kalınlıklarda temin edilebilmektedir. Ortamlar arası giriş ve çıkış yapan gürültüleri izole etmektedir. Genel olarak duvar ve tavan ses izolasyon uygulamalarında alçıpan ve duvar aralarında uygulanmaktadır. Gerekli görülürse daha etkili bir ses yalıtımı için zemin uygulamalarında da kullanılabilmektedir.

Top of Page

SES KESİCİ MALZEMELER

Ürün Videoları