• Facebook
  • Twitter
  • Rss
  • Plus
Akustik Sünger
Nova

Akustik Ses Yalıtım Süngeri | Ses Kesici Yalıtım Süngerleri

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Ses yalıtım süngerleri farklı uygulamalarda kullanılmak üzere iki farklı çeşitte üretilmektedir. Bunlardan biri akustik yetenekteki süngerlerdir. Akustik süngerlerde iki farklı ham maddeden üretilir. Bu ham maddeler melamin köpük ve poliüretan adı verilen malzemelerdir.

Ses Yalıtım Süngerleri

Akustik yetenekte üretilen süngerler seslerin düzenlenme işlemi, akustik izolasyon çalışması, yankı yalıtımı gibi uygulamalarda kullanılmaktadır. Bu uygulamalar akustik ortamlarda duvar ve tavanlarda gerçekleştirilmektedir. Seslerin kaliteli ve net algılanması amacıyla uygulanırlar. Akustik süngerler düz yada desenli olarak üretilmektedir. Akustik sünger modelleri labirent, spesiyal, piramit, yumurta, flexi, bass trap, bass küpü, tekno touch gibi ürünlerde oluşmaktadır.

Diğer ses yalıtım süngerleri ise ses kesici özellikteki yani ortamlar arası geçiş yapan seslerin izole işleminde uygulanan malzemelerdir. Bu malzemeler yüksek ses yalıtım değerlerine ve performansına sahiptir. Akustik süngerlere göre daha yüksek yoğunlukta elde edilirler. Ses yalıtımı sağlamak için duvar ve tavanlarda kullanılırlar. Zemin ses izolasyon uygulamalarında da kullanılabilmektedir.

Poliüretan Akustik Süngerler

Poliüretandan farklı desenlerde ve formlarda, çeşitli kalınlıklarda ve yoğunluklarda seslerin düzenlenmesi amacıyla üretilmektedir. Akustik çözümlemede etikili bir sonuç elde edebilmek için kullanılırlar. Seslerin düzenlenmesi, absorbe işlemi ve yalıtımını sağlar. Kaliteli ses duyumu ve net algılama için performans sergilerler.

Poliüretan Akustik Süngerler

Basotect Melamin Akustik Süngerler

Melamin köpükten üretilen farklı desenlerde yada düz formlu çeşitli kalınlıklarda elde edilen ses yalıtım sağlayan akustik yetenekte süngerlerdir. En önemli özelliğindne bir tanesi anbakteriyel olması yani bakteri üretmemesi. Yüksek ses yutum değerleri ile ses yalıtımında ve akustik izolasyonda yüksek performans sağlamaktadır.

Basotect Melamin Süngerler

Rebonded Bondex Ses Yalıtım Süngeri

Ses kesici malzeme olarak duvar yada tavanlarda kullanılan ve ortamlar arası geçiş yapan sesler için önemli rol oyanayan ses yalıtım süngeridir. Gürültü problemlerini çözümlemede kullanılabilecek yüksek performanslı ve ses geçirgenliği düşük olan bir malzemedir.

Rebonded Bondex Ses Yalıtım Süngeri

Bariyerli Ses Yalıtım Süngeri

Ses yalıtım süngerleri ve akustik süngerlerin tek başlarına ses yalıtımında yetersiz kaldığı ortamlarda bariyerli modeli uygulanmaktadır. Epdm ses bariyeri denilen malzeme süngerlerin arasına lamine edilmektedir. Daha etkili üstün ses yalıtım performansı alabilmek için bariyerli model tercih edilmektedir.

Bariyerli Ses Yalıtım Süngerleri

Top of Page

SES KESİCİ MALZEMELER

Ürün Videoları