• Facebook
  • Twitter
  • Rss
  • Plus
Akustik Sünger
Nova

Ses Kesici Süngerler

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Ses kesici süngerler, gürültü sorunlarının yaşandığı ortamlarda ses giriş ve çıkışlarını kontrol altına almak ve ses yalıtımı sağlamak amacıyla tavan ve duvarlarda kullanılan malzemelerdir. Dış ortamdan bir mekana giren seslerin kesilmesi yada ortamdaki gürültülerin dış ortama çıkmasını önlemek için kullanılırlar.

Ses kesici süngerler epdm ses bariyeri ile birlikte kullanılabilmektedir. Gürültünün yoğun ve yüksek seviyede şiddetli olduğu ve ses kesici süngerlerin tek başına ses izolasyonunda yetersiz kalması durumunda ses bariyeri ile birlikte kullanılmaktadır. Etkili bir ses izolasyon performansı alınmasını sağlar.

Ses Kesici Süngerler

Bondex süngerpan, bariyerli süngerpan, bariyerli akustik sünger ve bariyerli akustik bondeks olmak üzere dört farklı ses kesici sünger bulunmaktadır. Ses izolasyonu ihtiyacı duyulan ve bunun yanında akustik yalıtımında gerekli olduğu ortamlarda akustik ve ses kesici özellikteki malzemeler birlikte uygulanmaktadır.

Ses Kesici Sünger Uygulaması

Ses kesici yetenekteki süngerler farklı formlarda, yoğunluklarda ve kalınlıklarda temin edilebilmektedir. Mekanlardaki seslerin farklılıkları ve şiddet seviyelerine göre kullanılacak malzeme seçilmektedir. Ses kesici özellikteki izolasyon süngerleri yüksek yoğunlukta ve üstün ses yalıtım performansı sergileyen malzemelerdir.

Top of Page

SES KESİCİ MALZEMELER

Ürün Videoları