• Facebook
  • Twitter
  • Rss
  • Plus
Akustik Sünger
Nova

Bondex Süngerpan

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Süngerpan, rebonded yada bondex olarak ta bilinen, küçük sünger parçacıklarının yoğun bir işlemden geçirilerek birleştirildiği ses kesici yetenekte bir ses yalıtım malzemesidir . Farklı yoğunluklarda ve kalınlıklarda temin edilebilmektedir. Ortamlar arası giriş ve çıkış yapan gürültüleri izole etmektedir. Genel olarak duvar ve tavan ses izolasyon uygulamalarında alçıpan ve duvar aralarında uygulanmaktadır. Gerekli görülürse daha etkili bir ses yalıtımı için zemin uygulamalarında da kullanılabilmektedir.

Bondex Süngerpan

Bondex süngerpan yoğunluğu akustik süngerlere göre daha yüksektir. Ses geçişlerinin engellenmesi için kullanılır. Akustik süngerler ile birlikte uygulanabilir. Daha etkili bir ses izolasyonu performansı alabilmek için bariyerli modeli tercih edilmelidir. Bondex süngerpan ile istediğiniz oranda ses yalıtım performansı alabilirsiniz.

Ses Yalıtım Süngeri

Bondex süngerpan 10 mm - 20 mm - 30 mm - 40 mm - 50 mm kalınlıklarında temin edilebilmektedir. Bondex süngerpan uygulama çalışması yapıştırılarak gerçekleştirilmektedir. Bu çalışmada kullanılmak için özel üretilmiş bir yapıştırıcı mevcuttur. Bu yapıştırıcı solid bazlıdır. Bir parmak rulo yardımıyla yapıştırıcı süngerin uygulanacağı bölgeye sürülür. Daha sonra yapıştırıcının sürüldüğü bölgeye sünger hafif bir bastırma işlemi ile yapıştırılır. Yapıştırma işlemi bittikten sonra yapıştırıcının kuruma süresi 10 ila 15 dk arası sürmektedir. Aks rapid solid bazlı yapıştırıcı güçlü bir madde olduğu için sağlam bir şekilde yapıştırmaktadır. Ayrıca bondex süngerpanı kendinden yapışkanlı olarak ta temin edebilirsiniz.

Rebonded Bondex Süngerpan

Kullanım Alanları

 Kapalı gözenekleri sayesinde ısı iletken katsayıları oldukça düşüktür. 80-250 dns arasında üretilebilen malzeme otomotiv sektöründe çeşitli noktalarda tampon ve takoz malzemesi olarak kullanıldığı gibi spor malzemeleri sektöründe güreş minderi olarak da kullanılmaktadırlar.Havalandırma kanallarında, mekanik dairelerde, jeneratör dairesinde, tekne motorlarında , yat motorunda , kompresör kabinlerinde,disko, restaurant, sinema, konser, toplantı salonları kısacası ses yalıtımı gereken , titreşimlerin olduğu her noktada kullanılmaktadır.

Bondex Süngerpan Uygulaması

Bondex Süngerpan Özellikleri

  • Yoğunluk 100 - 150 dansite kg/m3
  • Plaka boyutu 100 cm x 100 cm
  • Kalınlıklar : 10 mm - 20 mm - 30 mm - 40 mm - 50 mm
  • Kendinden yapışkanlı üretilebilir
  • Minimum sipariş adeti 1 paket = 10 m2
Top of Page

SES KESİCİ MALZEMELER

Ürün Videoları