• Facebook
  • Twitter
  • Rss
  • Plus
Akustik Sünger
Nova

Ses Yalıtım Malzemeleri

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Ses yalıtım malzemeleri zemin, tavan ve duvar uygulamaları olmak üzere üç farklı çalışmada kullanılmaktadır. Her ses yalıtım malzemesi aynı bölgede kullanılmamaktadır. Zemin için ayrı, duvar ve tavan için ayrı malzemeler mevcuttur. Farklı maddelerden, çeşitli kalınlık ve yoğunluklarda, farklı şekillerde üretilmektedir.

Ses Yalıtım Malzemeleri

Tavan ve duvar ses yalıtım uygulamalarında heraklit panel kullanılabilmektedir. Ses yalıtım malzemelerinden biri olan heraklit panel ses kesici yetenekte bir üründür. Genel olarka otel, modern çiftlik, turistik tesisler gibi vb. alanlarda kullanılmaktadır. Gürültünün yoğun ve şiddetli olduğu ve bu gürültülerin kesilmesi gereken ortamlarda kullanılır.

Heraklit Panel Uygulaması

Zemin ses izolasyon uygulamalarında ise mantar şilte, kauçuk levha ve mantarlı kauçuk malzemeleri kullanılmaktadır. Bunların yanında yürüme sesi gibi sesleri izole etmek ve titreşim önleyici malzeme olarak akustik halı da zeminde kullanılmaktadır. Mantar şilte, mantarlı kauçuk ve kauçuk levha alt kata giden gürültülerin, titreşim kaynaklı seslerin, darbe nedenli sesler gibi sorunların çözümü olarak şap, parke yada zemin altına uygulanan ses yalıtım malzemeleridir.

Zemin İzolasyon Kauçukları

Top of Page

SES KESİCİ MALZEMELER

Ürün Videoları