• Facebook
  • Twitter
  • Rss
  • Plus
Akustik Sünger
Nova

Yanmaz Akustik Piramit Sünger

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Ses yalıtım süngerlerinin çoğu akustik süngerlerdir. Akustik süngerlerden biri olan piramit formlu ses yalıtım süngeri hem ses izolasyonu hemde akustik çözümleme sağlamak için kullanılan bir üründür. Ham maddesinin içerisinde bulunan bir malzeme sayesinde yanmazlık özelliği kazanmış bu sünger I. sınıf poliüretan malzemeden üretilmektedir. Piramit süngerin özelliğinden bir tanesi de ses emilimi sağlamasıdır. Fakat çok yüksek sesleri kesemez. Yüksek ses frekanslarını kesebilmesi için ses kesici malzemeler ile birlikte kullanılmalıdır. Bu ses yalıtım malzemeleri ağır epidyem bariyer ve rebonded bondex süngerpan gibi ses kesim kalitesi yüksek olan malzemelerdir. Esnek bir yapıya sahip olan yanmaz akustik piramit sünger bu özellikleri sayesinde kullanım alanını genişletir.Bu sayede piramit süngerin görünümünü ve ses kesme kapasitesini her alanda yansıtabiliriz.

Piramit Sünger

Ortamdaki yankı, eko gibi ses problemlerine çözüm olarak kullanılabilir. Piramit süngerlerin deseni aynı olup ham maddesi farklı olan modelleri vardır.Bunlara piramit melamin sünger denmektedir.Bu süngerler beyaz ve gri renktedir .Antibakteriyel olma özelliği sayesinde kullanım alanı daha da artmaktadır.Poliüretan köpükten üretilen süngerler siyah renktedir.Farklı renkte uygulanmasını istiyorsanız üzerini sprey boya tabancası yardımı ile boyayıp istediğiniz renkte uygulayabilirsiniz.

Akustik Piramit Sünger

Yapıştırma için özel solid sıvı yapıştırıcısını önermekteyiz. Uzun ömürlü bir uygulama sağlamaktadır. Yapıştırıcısı m2 ye 200 gram kadar gelecek kadar kullanılmalıdır.Yapıştırma işlemi yapılırken akustik sünger ile  yapıştırılacak yüzeye ince bir film tabakası oluşturulacak kadar sıvı yapıştırıcı sürülür.

Yanmaz Piramit Sünger

Ardından yapıştırıcının kuruması için 1-2 dakika yeterli olacaktır. Daha sonra ise akustik sünger yapıştırılacağı yüzeye homojen bir şekilde hafifçe elle preslenerek yapıştırma işlemi tamamlanır.

Piramit Sünger Uygulaması

Piramit Sünger Özellikleri

  • Poliüretan
  • Yanmazlık : Var
  • Boyutları : 100 cm x 100 cm
  • Sıcaklık Dayanımı : - 5 °C -+ 100 °C
  • Ses İletkenlik : W / mK
  • Ses Yutma Katsayısı : ?= 0,30 - 1,12

 KULLANIM ALANLARI

Ev sinema odası, çalgı odası,sinema salonu,müzik odası,kütüphane,toplantı salonu,spor tesisleri stüdyo,reji odası, ses kayıt odası, prova odası, enstrüman odası, ev sinema odası,bateri odası,kontrol kuleleri,atış poliganları, havaalanları gibi bir çok mekanda kullanım alanına sahip olup akustik düzenlemede üstün performansa sağlamaktadır.

Top of Page

SES KESİCİ MALZEMELER

Ürün Videoları