• Facebook
  • Twitter
  • Rss
  • Plus
Akustik Sünger
Nova

Spesiyal Sünger

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Akustik spesiyal formlu sünger poliüretan süngerin üzerine tasarlanmış olan akustik yetenekte bir üründür. Spesiyal desenli akustik sünger ses problemleri oluşan mekanlarda sık tercih edilen bir malzemedir. Ses sorunlarını çözümlemede kullanılır. Esnek bir yapıda üretilir. Hafif bir sünger olduğundan kolayca uygulanmaktadır. Standartları en iyi olan ham maddeden üretilir.  Üretiminde ileri teknoloji kullanılmaktadır. Yüzey bölgesinde açık gözenekler bulunan spesiyal sünger sesleri yutan ve absorbe eden bir süngerdir.

 

Spesiyal Sünger

Spesiyal süngerden etkili bir ses yalıtım performansı bekleniyorsa bariyerli modeli tercih edilmelidir. Spesiyal süngerin arasına ses bariyeri lamine edilerek bariyerli modeli elde edilmektedir. Bu modeli yüksek frekanslı seslerin bir ortamdan diğer bir ortama geçiş yapmasına engel olmaktadır.

Akustik Spesiyal Sünger

Spesiyal sünger yanmazlık ve ses geçirmezlik testlerine tabi tutulmuş ve bu testler sonucu olumlu bir sonuç alınmıştır. Kalite standartlarına uygun bir malzemedir. Yanmazlık sertifikası mevcuttur. Tavan ve duvarlara uygulanarak ses problemlerini çözümler.

Yanmaz Spesiyal Sünger

 

Spesiyal sünger uygulama çalışması yapıştırılarak gerçekleştirilmektedir. Bu çalışmada kullanılmak için özel üretilmiş bir yapıştırıcı mevcuttur. Bu yapıştırıcı solid bazlıdır. Bir parmak rulo yardımıyla yapıştırıcı süngerin uygulanacağı bölgeye sürülür. Daha sonra yapıştırıcının sürüldüğü bölgeye sünger hafif bir bastırma işlemi ile yapıştırılır. Yapıştırma işlemi bittikten sonra yapıştırıcının kuruma süresi 10 ila 15 dk arası sürmektedir. Aks rapid solid bazlı yapıştırıcı güçlü bir madde olduğu için sağlam bir şekilde yapıştırmaktadır. Ayrıca labirent süngeri kendinden yapışkanlı olarakta temin edebilirsiniz.

Spesiyal Sünger Uygulaması

Spesiyal Sünger Özellikleri

  • Poliüretan
  • Yanmazlık : Var
  • Boyutları : 100 cm x 100 cm
  • Kalınlık : 40 mm
  • Sıcaklık Dayanımı : - 5 °C -+ 100 °C
  • Ses Yutma Katsayısı : ?= 0,30 - 1,12

Spesiyal Piramit Sünger Kullanım Alanları

Özellikle stüdyolarda, televizyon kanallarında, radyo kanallarında, reji odalarında, makine dairelerinde, toplantı salonlarında, konferans salonlarında, tiyatro sinema salonları gibi bir çok kullanım alanına sahiptirler.Yanmaz akustik spesiyal süngerleri evinizdeki müzik odası veya mini sinema odası gibi mekanlarda da kullanabilirsiniz. 

Top of Page

SES KESİCİ MALZEMELER

Ürün Videoları