• Facebook
  • Twitter
  • Rss
  • Plus
Akustik Sünger
Nova

Ses Yalıtımı | Akustik Ses Düzenleme | Yankı Yalıtımı

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Ses yalıtımı, bir noktada oluşan seslerin, başka bir noktaya iletilmemesi amacıyla ses yalıtım süngerleri ve ses yalıtım malzemeleri kullanılarak yapılan uygulama çalışmasıdır. Mekandaki şikayete göre yapılacak uygulamada kullanılacak malzemeler ve keşif çalışmaları gerçekleştirilmektedir. Ses yalıtımında dikkat edilmesi gereken önemli hususlar vardır. Bunlardan en önemli olanları seslerin şiddeti yani oluşan sesin oranı, seslerin kaynağı ve sesin geçiş bölgeleridir. Bu konular göz önünde bulundurularak doğru malzeme seçilmelidir. Ses yalıtımı zemin, tavan ve duvarlarda özel olarak üretilen ses yalıtım malzemeleri ile yapılan bir uygulama çalışmasıdır.

Uzun senelerdir ses yalıtım sektöründe hizmet vermekte olan ve çözümler sunan tecrübeli ve profesyonel ekibimizle sorunları gidermekteyiz. Ses yalıtımı yapılacak mekanın fotoğraflarını ve ölçülerini mail olarak atabilirsiniz. Cevap olarak uygun çözüm yollarını, kullanılacak malzemeyi ve yapılacak uygulamayı detaylarıyla birlikte geri dönüş sağlanmaktadır. Ses yalıtımı ciddi bir iştir ve ortamdan ortama seslerin şiddeti farklılık göstermektedir. Her ortamda aynı uygulama yapılmamaktadır. Ses şiddetine göre ve ortamın farklılığına göre doğru malzeme kullanımı önemli bir konudur.

Ciddi ve profesyonel bir ses yalıtım uygulaması yaptırmak istiyorsanız bize danışabilirsiniz. Bu çalışma için tecrübeli ekibimiz ve kalite standartlarına uygun malzemelerimiz ile hizmet vermekteyiz. Ses yalıtım çözümlemelerinde kullanılabilecek farklı özelliklerde malzemeler bulunmaktadır. Şiddet seviyesi yüksek olan gürültüler için daha yoğun ve ses kesici malzemeler kullanılmaktadır.

 

Çağrı Merkezi Ses Yalıtımı

 Çağrı Merkezi Ses Yalıtımı

Çağrı merkezi insanların işleri gereği sürekli iletişim kurduğu ve sorunların çözüldüğü bir ortamdır. Çalışanların aynı anda iletişim kurduğu esnada konuşma sesleri ortamda bir karışıklık oluşturmaktadır. Bu ses karmaşası çalışanların işlerini yapmalarına olumsuz etki etmektedir. Ayrıca ortama dış çevreden rahatsız edici gürültüler sızıyorsa bu sorunda çalışanların işlerine yoğunlaşmalarına engel olmaktadır.

Devamını Oku

Disko - Gece Kulubü Ses Yalıtımı

 Disko - Bar Ses Yalıtımı

Disko - Gece Kulübü gibi ortamlarda yüksek gürültüler oluşmaktadır. Bu gürültüler çevrede hayat sürdüren insanları rahatsız etmektedir. Ortamda  yüksek seste müzik çalındığı için bu sesler çevreye yayılmaktadır. İnsanlar bu durumdan şikayetçi olmaktadır. Bu sorunların giderilmesi amacıyla ses yalıtım uygulaması yapılmaktadır.

Devamını Oku

Stüdyo Ses Yalıtımı

 Stüdyo Ses Yalıtımı

Stüdyo profesyonellik gereği ve yapılacak çalışmaların kalitesinin yüksek oluşturulabilmesi adına önemli bir ortamdır. Bu ortamda ses yalıtımı ve akustik izolasyon konuları büyük önem taşımaktadır. Ortamda oluşan seslerin çevreye sızmaması ve yapılacak çalışmalarda hatalar oluşmaması için dış ortamdan içeriye ses girmemesi için stüdyo da ses yalıtım çalışması yapılmalıdır.

Devamını Oku

Ofis Ses Yalıtımı

 Ofis Ses Yalıtımı

Bir çalışma ortamı olan ofislerde insanlar işlerini yürütmektedir. Bu ortamda insanların çalışmalarını yaparken dikkatlerinin dağılmaması için dış ortam sesleri kesilmek isteniyorsa ses kesici özellikteki malzemeler kullanılmaktadır. Ofislerde duvar ve tavanlarda yapılan uygulamların yanında gerekli görülürse zeminde de bir uygulama yapılmaktadır.

Devamını Oku

Otel Odası Ses Yalıtımı

 Otel Odası Ses Yalıtımı

Müşterilerine davet edilmiş bir konuk gibi ilgi ve alaka gösteren onlara en iyi hizmeti sunan otellerde,spa odalarında,konak yerlerinde oluşan en büyük sıkıntı gürültü kirliliğinin ve ortamının huzurunu,sakinliğini bozan seslerin oluşmasıdır.Ortamdan ziyade dışarıdan gelen sesler özellikle trafikte kalan insanların kornaya bastıkları anda oluşan o ses, otel sahibinin üstün derecede müşterilerine hizmet etse de ses yalıtımı konusunda sınıfta kalırlar.Bu yüzden hep söylediğimiz gibi her şeyden tasarruf yapmak için en gerekli olan şeylerden biri ses yalıtımıdır.

Devamını Oku

Reji Odası Ses Yalıtımı

 Reji Odası Ses Yalıtımı

Reji odalarında akustik izolasyon ve ses yalıtımı önemlidir. Seslerin düzene girmesini sağlamak eko ve yankı gibi sorunları gidermek gerekmektedir. Profesyonel çalışmaların yürütüldüğü ve oluşturulduğu bu ortamda seslerin kontrol altına alınması için bir çalışma yapılmaktadır.

Devamını Oku

Top of Page

SES KESİCİ MALZEMELER

Ürün Videoları